Info januari 2021

Det är inte enkelt att planera i denna tid. Eftersom förutsättningarna ändrar sig snabbt, så tar vi några veckor i taget. Vi trycker inte ett nytt programblad för januari, så ta del av informationen här!

Morgonbönerna

…sänds på Instagram och Facebook har blivit mycket uppskattade. Vi återkommer sedan onsdag, torsdag och fredag v 2 och framåt.

Öppen kyrka

…fyller också ett behov hos många av oss. Gör ett besök om du inte
prövat det ännu! Ta tillfället att i kyrkans miljö få be för vår församling och dina böneämnen. Vi igen den 7/1 och fortsätter onsdagar, torsdagar och fredagar kl 10-11, 18-19.

Predikoturerna

Vi vill också meddela att det inte kommer att finnas några
predikoturer i vår lokaltidning efter nyår. De kostar ganska mycket per år, och det visar sig att allt färre läser tidningen. Informationen går ju vanligtvis ut till alla hushåll i Vrigstad genom vårt programblad. Dessutom kommer information genom församlingsbreven, hemsidan, affischer, Instagram och
Facebook.